Recenzja EverSolo DMP-A6

EverSolo DMP-A6

Odtwarzacz sieciowy EverSolo DMP-A6 to kolejna bardzo ciekawa propozycja na rynku streamingu. W obecnych czasach streaming stał się nowym wyznacznikiem na rynku audio, dlatego też streamery są jednymi z najbardziej pożądanych i najszybciej rozwijających się urządzeń na rynku. Odtwarzacz EverSolo DMP-A6 wyróżnia się nie tylko zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii na rynku, ale i znakomitym brzmieniem, jakie zapewnia nam wbudowany układ DAC. Świetnym rozwiązaniem jest też wykorzystanie wciąż dość kompaktowej obudowy i zachowanie przyzwoitego przedziału cenowego.

Przejdźmy do unboxingu sprzętu.

Odtwarzacz sieciowy EverSolo DMP-A6 składa się z pięknej aluminiowej obudowy. Od spodu zadbano o przyzwoite gumowe nóżki, a całość waży naprawdę niewiele. Na froncie znajdziemy czytelny i bardzo dobrej jakości wyświetlacz LCD oraz pokrętło wielofunkcyjne, pełniące też rolę potencjometru. Na tylnym panelu zamontowano dwie anteny WiFi, antenę Bluetooth, umieszczono też włącznik oraz zasilacz. Do naszej dyspozycji są również gniazdo Ethernet, dwa wejścia USB 3.0, wejście optyczne i koaksjalne, wejście USB C. Nie zapomniano też o HDMI. Po stronie wyjść mamy wyjście optyczne oraz koaksjalne, klasyczne RCA i zbalansowane wyjścia XLR. W zestawie zadbano też o podstawowy przewód zasilający oraz świetnej jakości przewód USB. To w pełni kompletny i funkcjonalny zestaw, oferujący nie tylko znakomite parametry techniczne, ale i bardzo wysoką funkcjonalność. Mamy pełne wsparcie dla dwuzakresowego WiFi oraz Bluetooth z obsługą zaawansowanych kodeków. Możemy bez problemu zalogować się też do większości, a w zasadzie do każdej aplikacji streamingowej, o jakiej przyjdzie nam tylko pomyśleć. 

EverSolo DMP-A6

Jeśli chodzi zaś o kolejny aspekt, jakim jest brzmienie, przedstawia się ono następująco.

Domena cyfrowa:

Zarówno po coaxial jak i po S/PDIF brzmienie jest czyste, klarowne i praktycznie niezmienione względem oryginału, co jest znakomitym rezultatem. Jeśli jednak zdecydujemy się skorzystać z wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego, przywita nas ogromne zaskoczenie w postaci niezwykle żywego i bardzo rozdzielczego dźwięku, nasyconego detalami i przepięknym naturalnym brzmieniem. 

Dolne pasma są mocno zaakcentowane, zobrazowane w sposób angażujący tak, jak by nawoływały nas do kolejnych odsłuchów. Jednocześnie bez problemu trafiają w sedno i pokazują nam ogromny potencjał, jaki drzemie w tym urządzeniu. To, co najbardziej przykuło moją uwagę, to zwinność i lekkość, z jaką EverSolo DMP-A6 radzi sobie bez względu na podany gatunek muzyczny. 

Średnica prezentuje się gładko, uderza sporym naturalizmem i bardzo dużą rozdzielczością, co świetnie uzupełnia bardzo dobra scena dźwiękowa i to bez względu na to, czy mówimy o jej szerokości czy też głębokości. Średnie tony są gęste, ale ilość powietrza i separacja instrumentów nie giną w tle, jak to czasami ma miejsce. Dodatkowo wokale są bardzo naturalne i angażują do dalszego słuchania. 

Wysokie tony natomiast prezentują bardzo wysoki poziom. Ogólna dynamika doskonale uzupełnia nieco jaśniejszy i bardziej przejrzysty charakter wysokich tonów. Duża ilość szczegółów jest czymś, co osobiście bardzo lubię i dlatego podoba mi się, że EverSolo DMP-A6 świetnie prezentuje detale, jednocześnie nie jest w tej prezentacji przytłaczający czy nieprzyjemny.

Sparowałem EverSolo DMP-A6 z podstawowej klasy głośnikami aktywnymi od Edifier. Głośniki te towarzyszą mi od wielu lat, więc znam ich brzmienie niemal na pamięć. Jak się okazało – nie znam ich wcale… To, co EverSolo DMP-A6 z nich wyczarował, było wręcz niesamowite. Głośniki zagrały dosłownie jak sprzęt o kilka klas wyżej. Oczywiście to nie tak, że taki streamer, nawet tak dobry jak EverSolo DMP-A6, zamieni byle kolumny w stereo z wysokiej półki, ale na pewno wyciśnie z nich każdą, nawet najmniejszą dawkę muzykalności. Dodatkowo bardzo podobała mi się funkcjonalność i bezproblemowa obsługa, jaką otrzymałem wraz z EverSolo DMP-A6.

Porównajmy urządzenie z konkurencją.

EverSolo DMP-A6 VS WiiM Pro

Oba stremaery są bardzo dobre i w swoich kategoriach cenowych uważam je za bardzo mocne pozycje. WiiM Pro jednak nie oferuje tak wysokiej jakości i tak dobrego brzmienia, jakie może nam zaproponować EverSolo DMP-A6. Jednocześnie jest sporo mniejszym rządzeniem, co przekłada się na ogromną oszczędność miejsca, no i też kosztuje znacznie mniej, dlatego choć EverSolo DMP-A6 jest w moim odczuciu znacznie lepszym urządzeniem, oferującym brzmienie na znacznie wyższym poziomie, to jednak WiiM Pro jest bardzo przystępny cenowo. Jeśli więc jesteśmy ograniczeni przestrzenią lub mamy nieco mniejszy budżet, nie będzie żadną ujmą, jeśli skierujemy się w kierunku tańszego WiiM Pro. Jednocześnie jeśli tylko możemy dołożyć parę złotych do EverSolo DMP-A6, to z pewnością odwdzięczy się on nam nie tylko znacznym przyrostem funkcjonalności, ale i znacznym wzrostem wydajności, a przede wszystkim – co najważniejsze – znacznie lepszym brzmieniem. Z tego powodu uważam oba urządzenia za bardzo interesujące.

Podsumowując wszystkie wymienione wcześniej aspekty,

w mojej opinii EverSolo DMP-A6 to ciekawy i nietypowy streamer. Przede wszystkim oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Choć jego obudowa nie należy do najmniejszych, to mieści on w sobie praktycznie każde możliwe rozwiązanie. Znajdziemy nie tylko klasyczne wyjścia analogowe, ale i w pełni funkcjonalne rozwiązania cyfrowe i to zarówno po stronie wyjść jak i wejść. Jeśli chodzi o brzmienie, to zarówno jako czysty transport, jak i jako samodzielny DAC, EverSolo DMP-A6 sprawuje się ponadprzeciętnie. W odniesieniu zarówno do zasięgu, jak i funkcjonalności WiFi, to stoi ona na wzorowym wręcz poziomie, oferując bardzo dobrą jakość i przede wszystkim nienaganny zasięg. Natomiast jeśli mówimy o działaniu Bluetooth, to też jest ono na bardzo przyzwoitym poziomie. Dźwięk po Bluetooth oczywiście był mniej doskonały od połączenia WiFi, ale nadal prezentował się bardzo dobrze. Pod względem samego DAC, jak i jego jakości, spotkało mnie ogromne pozytywne zaskoczenie. Prezentowany dźwięk okazał się nie tylko mocny i bardzo plastyczny, ale i dodatkowo swoją jakością sprawdził się zarówno w przypadku kolumn, jak i nawet innych wzmacniaczy. Zaowocował znacznym przyrostem jakości i bardzo dojrzałym i profesjonalnym strojeniem. Właściwie z powodzeniem pokonał inne DAC, z których ostatnio korzystałem. Oczywiście to nie tak, że jest to rozwiązanie idealne, ponieważ inwestując równowartość streamera w samodzielny DAC, możemy uzyskać lepszy efekt, jednak biorąc pod uwagę mnóstwo możliwości, jakie oferuje nam EverSolo DMP-A6, uważam go za bardzo dobre urządzenie do zadań specjalnych.