Prezentacja - Canton REFERENCE GS

Canton Reference GS jest owocem obszernych badań, zainicjowanych przez założyciela firmy, Günthera Seitza. Celem tych prac było stworzenie najwyższej klasy modelu kolumn głośnikowych Canton i najlepszych w historii marki. Z niezwykłą pasją i energią zbierano pomysły i tworzono plany, zwracając szczególną uwagę na indywidualne preferencje dotyczące materiałów obudowy i designu. Działając bez ograniczeń, dyrektor techniczny, zaangażowany w projekt, dążył do przekroczenia granic możliwości technicznych, aby wykreować najlepiej brzmiące i funkcjonujące kolumny w historii Canton. Cały zespół marki został następnie zaangażowany w projekt, by starannie przemyśleć i zrealizować każdy aspekt tego wymarzonego urządzenia. W ponad 50-letniej historii firmy nie powstał nigdy wcześniej produkt o tak wysokim poziomie złożoności. Wynikiem tej intensywnej pracy są imponujące kolumny podłogowe Reference GS, które wyrażają swoją unikalność i ekskluzywność za pomocą wyjątkowych właściwości akustycznych, urzekającego designu i doskonałej jakości wykonania.

Okrągłe przegrody zostały zaprojektowane dla Reference GS Edition – dokładnie taki sposób, w jaki są stosowane we wszystkich innych modelach z nowej serii Reference. Te przegrody o grubości 81 milimetrów są produkowane na 5-osiowej frezarce CNC specjalnie skonfigurowanej do tego celu. Misternie zakrzywione panele boczne, podstawy i pokrywy wykonane są z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 milimetrów, co zapewnia wyjątkową stabilność obudów. Ponadto panele boczne, które są mocno przymocowane do ścian po bokach i mają delikatną powierzchnię fornirowaną prawdziwym drewnem, znacznie zwiększają wagę. Prowadzi to do dalszego usztywnienia obudowy i znacznie zmniejsza naturalne zachowanie rezonansowe obudowy. Zastosowane krzywizny umożliwiają akustycznie zoptymalizowaną konstrukcję obudowy, której brak krawędzi skutecznie zapobiega odbiciom krawędziowym.

Canton REFERENCE GS

Za reprodukcję muzyki w ważącej 155 kg 3-drożnej kolumnie odpowiada sześć przetworników: cztery niskotonowe BCT o średnicy 218 mm, strategicznie rozmieszczone na przegrodzie, zapewniają imponującą wydajność przy dużej objętości obudowy w połączeniu z wydajnym systemem prowadzenia basów. Przetwornik średniotonowy BCT o średnicy 174 mm, umieszczony wysoko, zapewnia żywą i autentyczną reprodukcję dźwięku.

Po raz pierwszy w historii Cantona zastosowano przetwornik wysokotonowy z diamentową kopułką o średnicy 25 mm. Ten materiał umożliwia przetwornikowi wysokotonowemu reprodukcję dźwięku z najdrobniejszymi szczegółami. Przetwornik wysokotonowy zachowuje dokładność i naturalność reprodukcji nawet przy najwyższych poziomach głośności – całkowicie bez wysiłku i napięcia.

Reference GS Edition są prawdziwą deklaracją: potężne kolumny podłogowe o wysokości ponad 160 centymetrów i wadze 155 kilogramów każda, imponują szlachetnymi materiałami i prawdziwym kunsztem wykonania. Pomimo imponujących wymiarów, Reference GS Edition, które są starannie wykonane ręcznie, mają elegancki wygląd i zachwycają znakomitym wykonaniem i imponującym wykończeniem powierzchni. Projektanci Reference GS Edition harmonijnie połączyli elementy drewna, metalu i lakieru, aby stworzyć dzieło sztuki, któremu nie można się oprzeć. Rezultatem są kolumny głośnikowe, które nie tylko spełniają najwyższe wymagania pod względem dźwięku, ale także estetyki.

Canton Reference GS Edition ma z tyłu obudowy panel z litego aluminium, pokrywający prawie całą wysokość. Zapewnia on odpowiednią przestrzeń dla wysokiej klasy terminali połączeniowych WBT i podkreśla szczególną wartość głośnika. Złącza nextgen™, od renomowanego niemieckiego producenta WBT z Essen, oferują najlepszą możliwą jakość dźwięku, a także długotrwały stabilny kontakt z zastosowanymi kablami głośnikowymi. Reference GS Edition można obsługiwać w trybie bi-wiring, bi-amping i single-wiring. Wysokiej jakości mostki kablowe składające się z końcówek kablowych WBT-nextgen™ i kabli CantoLink 600 (wyprodukowanych przez renomowanego producenta kabli In-akustik) wchodzą w zakres dostawy.

Reference GS Edition posiadają elementy sterujące dla technologii RC (Room Compensation) firmy Canton. Dzięki tej funkcji poziom ciśnienia akustycznego przetworników średniotonowych i wysokotonowych może być regulowany w krokach co 1,5 decybela. Dodatkowo, zakres niskich tonów może być regulowany w krokach co 1,5 decybela, aby dostosować głośniki do akustyki pomieszczenia i osobistych preferencji odsłuchowych.

Jeszcze do 25 maja mają Państwo okazję usłyszeć i zobaczyć te kolujmny w naszym nowo otwartym salonie we Wrocławiu. Zapraszmy do kontaktu!