Nowy odtwarzacz TEAC VRDS-701

TEAC VRDS-701 uznany najlepszym produktem roku w swojej kategorii przez ekspertów z miesięcznika Audio-Video PL!

Nie mam wątpliwości, że TEAC VRDS-701 jest bardzo wartościowym urządzeniem, wartym swojej ceny.

Za 12 tysięcy złotych otrzymujemy bardzo dobrze brzmiący odtwarzacz CD z autorskim, niebanalnym napędem, o znakomitej jakości wykonania. Ale to dopiero początek dobrych wieści, ponieważ w „pakiecie” mamy także wyśmienity DAC z użyteczną, transparentną sonicznie, analogową regulacją poziomu wyjściowego. Tak potraktowanemu TEAC-owi trudno będzie znaleźć godnego konkurenta — nawet bez napędu CD.

Salon Audioplaza

Gdy opisywałem zestaw AP-701/UD-701N, pokusiłem się o rekomendację, zaznaczając przy tym, że prawdziwą gwiazdą tego systemu jest końcówka mocy. Śmiem twierdzić, że sparowanie jej z VRDS-701 i transportem plikowym (np. iFi ZEN Stream czy SOtM SMS-200 Ultra Neo) pozwoliłoby na zbudowanie systemu, który dla wielu okaże się szczytem audiofilskich marzeń. Bez wahania przyznaję najwyższe wyróżnienie.

- Werdykt: "Cechą najbardziej znamienną dla optymalnie ustawionego TEAC-a jest wysokiej próby muzykalność, która nie poświęca precyzji."VRDS-701 był testowany przez redakcję Audio-Video w ubiegłym roku, a recenzja ukazała się w październikowym wydaniu.