Nowe kolumny Monitor Audio Studio 89

Innowacje

Studio 89 może być inspirowany latami 80. i poczuciem ekscytacji i kreatywności, które reprezentuje ta dekada, ale pod względem technologii jest to wyjątkowo nowoczesny głośnik. 

Studio 89 jest kompaktowy, ale jego wyjątkowa budowa daje gwarancję co do tego, że nawet w dużych pomieszczeniach scena dźwiękowa, obrazowanie i szczegółowość są oszałamiające, pozostając w zgodzie z ideą przeniesienia studyjnej jakości monitorowania do domu. Jest to w dużej mierze zasługa konfiguracji przetworników MTM (Mid-Tweeter-Mid) typu „point source".

W centrum tego rozwiązania jest umieszczenie najnowszego przetwornika wysokotonowego MPD (Micro-Pleated Diaphragm) III pomiędzy dwoma przetwornikami nisko-średniotonowymi RDT (Rigid-Diaphragm Technology) III 4 ¼". Pasmo pomiędzy głośnikami dzieli zoptymalizowana zwrotnica 3. rzędu zapewniająca idealną charakterystykę częstotliwościową dla każdego przetwornika, zapewniając całkowitą symetrię ich odpowiedzi, co pomaga kontrolować dyspersję dźwięku. Otrzymujemy w ten sposób wysokiej klasy dźwięk o skali i jakości, która przeczy rozmiarom Studio 89.

Podwójne membrany głośników nisko-średniotonowych składają się z trzech ultracienkich warstw, zapewniających sztywność i wytrzymałość. Zewnętrzna powłoka C-CAM, czyli aluminiowo-magnezowa powłoka ceramiczna, połączona jest z rdzeniem o strukturze plastra miodu Nomex, a tylna powłoka wykonana jest z tkanego włókna węglowego. Rezultat: super lekki i bardzo, bardzo mocny sandwicz. 

Każdy głośnik musi działać w harmonii z pozostałymi, a podział częstotliwości pomiędzy nimi musi być płynny. Dlatego też zwrotnice zostały poddane wielogodzinnym odsłuchom i selekcji podzespołów, przy użyciu tylko najlepszych kondensatorów polipropylenowych i poliestrowych, cewek z rdzeniem powietrznym i niskostratnych laminowanych cewek z rdzeniem stalowym, zapewniających precyzyjny transfer sygnału i zminimalizowane zniekształcenia.

Monitor Audio Studio 89

Konstrukcja obudowy

Studio 89 korzysta również z wyjątkowo mocnej i sztywnej obudowy. W tych kompaktowych konstrukcjach zastosowano 18-milimetrową ściankę przednią oraz sztywne, 15-milimetrowe ścianki boczne. Precyzyjnie obliczone i rozmieszczone ścianki wewnątrz zapewniają dodatkową wytrzymałość i usztywnienie; ich sprytna konfiguracja umożliwia przepływ powietrza przez górną i dolną część obudowy przez wyloty bas-refleksu HiVe II, zmniejszając potencjalne turbulencje i szum powietrza.

Filozofia Transparent Design

Obudowa działa w doskonałej harmonii z przetwornikami i zwrotnicą – to kompletny system, realizujący filozofię Transparent Design firmy Monitor Audio, filozofię badawczo-rozwojową polegającą na utrzymaniu równowagi między wzornictwem a technologią. Jedno nigdy nie może dominować nad drugim i oba odgrywają istotną rolę w spełnianiu obietnicy neutralności muzycznej i przejrzystości akustycznej. Design głośników został zaprojektowany tak, aby wyglądały pięknie w każdym otoczeniu. Są wyjątkową deklaracją naszych możliwości – taką, w której doskonale wyważona neutralność projektu oznacza, że będą komponować się z otoczeniem przez całe życie. 

Każdy produkt Monitor Audio jest wynikiem intensywnej współpracy, czerpiącej z dziesięcioleci doświadczenia zespołu projektowego i zapewniającej, że wszystkie aspekty jakości dźwięku, technologii i wzornictwa działają w harmonii. Studio 89 jest fizyczną manifestacją tego podejścia.

Wyjątkowe wykończenie

Czerpiąc inspirację z oryginalnego modelu Studio 15, Studio 89 wyróżnia się czarnym wykończeniem o wysokim połysku, łączącym się z metalowymi membranami głośników wykończonymi w kolorze złotym. Studio 89 to jedyny model marki Monitor Audio dostępny w tym luksusowym wykończeniu. 

Monitor Audio Studio 89

Podstawki na miarę

Kolumny Studio 89 zostały zaprojektowane do współpracy z wykonanymi na zamówienie podstawkami. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby można było umieścić kolumny w dowolnym miejscu. Co więcej, podstawki dla Studio 89 poprawiają również ich właściwości dźwiękowe, przede wszystkim dzięki wytłaczanej aluminiowej kolumnie centralnej, której konstrukcja i kształt wpływają na poprawę jakości dźwięku i prezentacji sceny dźwiękowej w miejscu odsłuchu.

Podstawki Studio 89 oferują również elegancki system zarządzania kablami głośnikowymi, dzięki któremu są one ukryte poza zasięgiem wzroku. Zintegrowane kolce i gumowe nóżki gwarantują, że niezależnie od powierzchni na której będą stały pozostaną doskonale stabilne.