Mytek Empire - Imperialne Ambicje

Kilka dni temu dotarł do nas na testy sprzęt, o którym nie bez kozery możemy powiedzieć, że ma prawdziwie imperialne ambicje. Mytek.Audio Empire to hi-endowy, kompletny... streamer? DAC? Komputer? No właśnie - ta konstrukcja poprzez swoje zaawansowanie i niebywale szeroką funkcjonalność, ucieka zwyczajnemu szufladkowaniu.

Pod masywną, wykonaną z monolitycznego bloku aluminium obudową, oprócz sekcji streamingu i przetwornika DAC opartego o kości Sabre ES9038PRO, znajdziemy na przykład dwa procesory Intel Pentium i7 izolowane galwanicznie od DACa (jeden steruje wewnętrznym systemem operacyjnym, drugi obsługuje RoonOS) czy wewnętrzny dysk SSD o wielkości 8 terabajtów. Do wbudowanych wzmacniaczy słuchawkowych i przedwzmacniaczy gramofonowych Mytek zdążył już w swoich konstrukcjach nas przyzwyczaić, a to dopiero początek...

Mytek Empire wyniósł kompatybilność z Roonem na niespotykany wcześniej poziom. Od teraz, żeby korzystać ze swojej biblioteki Roon nie potrzebujesz uruchamiać komputera czy podłączać osobnego core'a - Roon Core jest już w środku Empire, napędzany przez jeden z dwóch procesorów. Mało tego - nie potrzebujesz nawet licencji Roon Labs - dostajesz ją dożywotnio wraz z zakupem Mytek Empire. No tak, ale trzeba jeszcze w jakiś sposób wygodnie nim sterować...

Więc Mytek pomyślał też o tym. Oprócz tego, że Empire posiada dotykowy, rozdzielczy i przejrzysty wyświetlacz z którego mamy bezpośredni dostęp do całej biblioteki naszego Roona, a wraz ze sprzętem otrzymujemy również Apple iPad z preinstalowaną aplikacją dedykowaną naszemu, konkretnemu egzemplarzowi. Dzięki temu możemy nazwać Myteka Empire'a - Kompletnym Systemem Roon.

To tylko część z wielu możliwości i funkcjonalności tego urządzenia. Chcesz je poznać, lub jesteś zainteresowany zakupem tego bezkompromisowego sprzętu? Skontaktuj się z nami!