Moonriver Audio Model 404

 

Zapraszamy na odsłuchy wzmacniacza zintegrowanego Moonriver Audio Model 404

 

Wzmacniacz zintegrowany Moonriver MODEL 404 powstał jako rezultat trwających ponad 3 lata prac badawczo-rozwojowych, których celem było uzyskanie doskonałego brzmienia bez określania zakresu cenowego.  Wzmacniacz zintegrowany 404 pozwala uzyskać pełne detali i bogate w faktury brzmienie niezależnie od formatu audio, typu źródła, zastosowanych kolumn i akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Moonriver MODEL 404 zaprojektowano tak, by podkreślając drobne niuanse zachowywał pełną integralność brzmienia. Pozwala więc odtwarzać każdy rodzaj muzyki.

 

 

MODEL  404 wyposażony jest w pięć niezależnych zasilaczy indywidualnie wyposażonych w ochronę przed przeciążeniem. Sekcja wzmacniacza mocy pracuje w konfiguracji dual-mono zasilanej z osobnych odczepów transformatora toroidalnego.

Sygnał przełączany jest w przekaźnikach najwyższej jakości. Za regulację wzmocnienia odpowiada legendarny niebieski ALPS.

Układ miękkiego startu oparty o przekaźnik 30A zapewnia stałą jakość pracy, bez śladów zużycia przez dekady.

Elektroniczne komponenty dokładnie wyselekcjonowano pod kątem trwałości i przydatności. W układach analogowych nie zastosowano montażu powierzchniowego, choć jest tańszy i zapewnia oszczędność miejsca w porównaniu z montażem przewlekanym.

Każdy zamontowany w analogowych ścieżkach element sprawdzono dokładnie pod względem stabilności pracy. Musi on też spełniać wyśrubowane rygory pod względem parametrów pracy i tolerancji produkcyjnej.

Jeżeli zaś chodzi o brzmienie, trudno nam powiedzieć czy Moonriver MODEL 404 jest raczej absolutnie transparentny, czy może inherentnie empatyczny względem muzyki. Starano się dostroić go do wymagań muzyki słuchanej przez wszystkich.

Projekt integry 404 wynika z jasnej i wyraźnej wizji: klasyczny wygląd w nowoczesnym wydaniu, materiały najwyższej jakości [masywne, aluminiowe pokrętła i boczne ścianki z drewna orzechowego], trwała budowa i ergonomiczna obsługa.

Nie ma tu żadnych ‘skrótów’, żadnych wyświetlaczy i wielopiętrowych menu ani pojedynczych wielofunkcyjnych gałek.


 

Dane Techniczne:

 

Wejścia           5 (liniowe, opcjonalne wejście gramofonowe, "tape loop", opcjonalne 
           wejście przetwornika USB 24/384kHz
Wyjścia           2 wyjścia liniowe "preamp-out" oraz 1 wyjście "record-out"
Mocy wyjściowa           50W/8Ohm, 80W/4Ohm
Pasmo przenoszenia           10Hz do 50kHz
Zniekształcenia THD           0.05%
Odstęp od szumów           85dB
Wymiary           43 x 39 x 13,5 cm (szer x gł x wys)
Waga           12kG