Hania Rani w Tiny Desk!

Urodzona w 1990 roku w Gdańsku Hanna Raniszewska, znana jako hania rani, to niezwykle utalentowana polska pianistka, wokalistka i kompozytorka, ale także autorka tekstów, producentka oraz multinstrumentalistka. Swoją twórczością od kilku lat czaruje publiczność na naszym rodzimym rynku, ale przede wszystkim zauważalna jest jej rosnąca popularność poza polskimi granicami.

Salon Audioplaza

Na swoim koncie ma wiele prestiżowych występów m.in. na zaproszenie Cercle Company w paryskim Les Invalides, w kultowej rozgłośni KEXP czy dla ARTE.TV w ramach Piano Day 2022. Ma za sobą kilka europejskich i światowych tras koncertowych, w trakcie których wejściówki na jej występy wyprzedają się na pniu.

 

Jest również autorką muzyki do kilku filmów, w tym do dokument „Venice - Infinitely Avantgarde”, czy „Jak najdalej stąd” - Piotra Domalewskiego.

 

Do bogatej kolekcji wyróżnień i nagród dopisała ostatnio prestiżowy Paszport Polityki.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o Hani za sprawą występu, którego udzieliła w trakcie swojej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych w ramach kultowej serii Tiny Desk. Jest to cieszący się ogromną popularnością i notujący milionowe wyświetlenia cykl koncertów odbywających się w waszyngtońskim biurze amerykańskiej organizacji medialnej NPR. Dzięki pojawieniu się w tej rozpoznawalnej na całym świecie scenerii znalazła się w ekskluzywnym gronie artystów, którzy wieli udział w tym projekcie. Wśród nich są m.in. Adele, Mac Miller, Dua Lipa, Sting, Erykah Badu, Alicia Keys, Taylor Swift czy The Roots. Hani towarzyszył jeden z najzdolniejszych, polskich kontrabasistów młodego pokolenia Ziemowit Klimek.

 

Od kilku lat z wielkim zainteresowaniem śledzimy spektakularną karierę tej skromnej, młodej artystki i jesteśmy przekonani, że dotychczasowe sukcesy to dopiero początek. Bez wątpienia Hania Rani jest obecnie jedną z największych ambasadorek polskiej kultury na świecie. Wszystkim którzy do tej pory nie zapoznali się z twórczością Hani Rani polecamy jak najszybciej nadrobić te zaległości. 🙂

 

Link do występu Hani Rani w tamach NPR - Tiny Desk:

npr.org/2024/01/22/1225443826/tiny-desk-premiere-hania-rani

 

Hania Rani Instagram:

https://www.instagram.com/haniarani

 

#haniarani #npr #nprmusic #tinydesk #tinydeskcocert #tinydeskconcerts #kexp #arte #artetv