KOSZT PRZESYŁKI: dostawa gratis
DOSTĘPNY W SKLEPIE INTERNETOWYM
Megallan to jedna z najlepiej rozpoznawalnych hi-endowych serii kolumn na świecie. Produkowana ręcznie we Francji, pokryta 12 warstwami lakieru. Od momentu rozpoczęcia konstruowania do czasu uzyskania końcowego efektu wykonano ponad 1000 projektów topowego modelu Grand Concert.
Tweeter TZ2900 to kombinacja najnowszej generacji mechaniki i rzemieślnictwa najwyższego sortu. Wprowadzenie do produkcji nowego tweetera zostało poprzedzone szerokimi symulacjami bazującymi na 40 różnych rodzajach kształtów tuby. Głównym celem testów było połączenie wysokiej skuteczności z szerokim zakresem rozpraszania.
Kształt TZ2900 narodził się jako efekt komputerowego modelowania, które idealnie połączyło mechaniczne i akustyczne walory głośnika tubowego. Pomiary wskazują, że końcowy rezultat to znacząco poprawione rozpraszanie, szczególnie dla częstotliwości powyżej 15.000Hz, co jest osiągnięciem unikalnym na skalę światową.
Aby zapobiec zniekształceniom pracy tweetera przy najniższej przetwarzanej przezeń skali dźwięku producent zastosował specjalnie zaprojektowany kontr-odbornik. Składa się nań tunel wykonany z tytanu, uzupełniony materiałem wygłuszającym, który redukuje zwrotne fale akustyczne generowane przez membranę tweetera. Zlokalizowany u szczytu membrany korektor fazy ogranicza zniekształcenia i reguluje przetwarzanie wyższych częstotliwości.
Aby wszystkie elementy głośnika wysokotonowego zgrały się ze sobą perfekcyjnie, w ramach komputerowych symulacji zestawiano ze sobą rozmaite warianty każdego z podzespołów, aż do osiągnięcia finalnego, zadowalającego efektu. Jest nim tweeter, który w praktyce odsłuchowej nie generuje jakichkolwiek zniekształceń, a przy tym zapewnia olbrzymi zapas dynamiki, płynność oraz miękkość reprodukcji.
T16GM to kulminacja doświadczeń i wielu lat rozwoju koncepcji szerokopasmowego przetwornika średnich tonów. Efektem jest głośnik, który oferuje najwyższej klasy brzmienie w zawrotnym paśmie od 70 do 4000Hz.
Średnie tony to najważniejszy element audiofilskiego przekazu muzycznego, dlatego Triangle zdecydowało się na otwarcie najbardziej zaawansowanego projektu badawczego związanego właśnie z głośnikiem średniiotonowym. W przypadku tego przetwornika skupiono się na projekcie zawieszenia, profilu oraz komponentów membrany. Do pomiaru głośników użyto laserowych przyrządów Klippel.
Membrana posiada nowy profil określany jako "przyrastający". Zgodnie z tradycją, najlepszym doświadczeniem oraz wiedzą inżynierów Triangle'a, membranę wykonano z włókien celulozowych. Nowe zawieszenie membrany zawiera impregnowane włókna lateksowe formowane w kształt dwóch połówek fali sinusoidalnych. Rozwiązanie to opracowano w porozumieniu z firmą Hutchinson, która słynie z budowania technologii dla: lotnictwa, kolei, budownictwa oraz wojska. Rozwiązanie to skutecznie ogranicza nieliniową pracę membrany przy kluczowych dla odsłuchu częstotliwościach na przełomie 1000Hz.
Super lekka membrana średniotonowa pozwala osiągnąć najlepszy efekt końcowy - szybką reakcję impulsową, minimalizację czasu zatrzymania głośnika i brak podkolorowań. W centralnym punkcie membrany zainstalowano korektor fazy wykonany z lekkiego polipropylenu pokrytego lateksem. Zapobiega on wirom aerodynamicznym tworzącym się na środku membrany oraz redukuje nieregularności pracy głośnika, gdy pracuje on na skrajach swojego pasma przenoszenia. Ponadto, poprawia rozpraszanie wyższej średnicy.
Aby poprawić wydajność i liniowość napędu głośnika przeprojektowano profil elementów biegunowych tak, aby poprawić przepływ pola magnetycznego przez cewkę. W końcu, skupiono uwagę na redukcji ogólnego poziomu zniekształceń poprzez poprawienie rozpraszania ciepła. W tym celu zaczerpnięto rozwiązania znane z chłodzenia procesorów - zbudowano linie transmisji ciepła LHSTM 2, która wyprowadza je między cewkę a kosz głośnika. Dzięki zaaplikowaniu tego rozwiązania udało się osiągnąć 10% poprawą odprowadzania ciepła w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika.
Założeniem przy konstruowaniu niskotonowców było przetwarzanie częstotliwości granicznych na poziomie 28 - 35Hz bez słyszalnych zniekształceń. Podobnie jak w przypadku głośnika średniotonowego, prace rozpoczęto od symulacji rozmaitych rozwiązań mechanicznych i akustycznych, tak aby uzyskać przetwornik jak najbardziej uniwersalny, gotowy do zastosowania w obudowach o rozmaitej kubaturze.
Aby sprostać wymaganiom nowej serii zdecydowano się odrzucić wszystkie dotychczas używane podzespoły i skupić się na przeprojektowaniu układu cewki, magnesów oraz kosza głośnika. Membrana ukształtowana w stożek to zupełnie nowy sandwich o nazwie SVA (od Sandwich Verre Alvéolaire).
Jej kanapkowa struktura zawiera dwie warstwy włókna szklanego, które otaczają wzmacniający materiał strukturalny z celulozy. Układ napędowy składa się z podzespołów wykonanych z najwyższej klasy specjalnych stopów metali oraz elementów magnetycznych, co poprawia siłę i homogeniczność pola magnetycznego.
4-warstwowa cewka zapewnia liniową pracę z dokładnością do 7mm. Z przetwornika średniotonowego zaczerpnięto system chłodzenia LHSTM 2 oparty o linię transmisji ciepła, podobną jak w przypadku procesorów. Zastosowanie LHSTM 2 pozwoliło na uzyskanie zdolności do przenoszenia mocy na poziomie 200W przez pojedynczy głośnika niskotonowy bez szans na jakiekolwiek uszkodzenie.
Wykończenie obudowy to naturalna okleina, selekcjonowana pod kątem jakości, kolorystyki oraz wzoru. 12 warstw lakieru, każda z nich po wyschnięciu jest polerowana przed nałożeniem kolejnej.
Według filozofii Triangle, obudowa odgrywa główną rolę w dbałości o jakość dźwięku. Szczególnie dotyczy to średnich i niskich tonów, na które wibracje obudowy mają największy wpływ. Dzięki optymalnej kalkulacji litrażu obudowy do powierzchni przetworników, kolumny z serii Magellan potrafią zejść w niezależnych pomiarach nawet do 28Hz w zakresie +/- 3dB.
Obudowa serii Magellan została przebadana za pomocą laserowego akcelerometra pod kątem wzbudzanych przez głośniki niskotonowe wibracji, a następnie usztywniona w strategicznych miejscach. Najważniejszą kwestią dla konstruktorów obudowy był fakt, aby to przetworniki kolumny, a nie jej obudowa lub ściany generowały dźwięk o określonej częstotliwości, co podkoloryzowałoby oryginalny balans tonalny. Aby temu zapobiec, obudowa posiada skomplikowany system gęstego ożebrowania wewnętrznego.
Gniazda podłączeniowe wykonano z czystej miedzi, a następnie pokryto grubą warstwą złota, aby zapewnić perfekcyjną przewodność prądową i zabezpieczenie antykorozyjne przez całe życie kolumny.
SPEC - Single Point Energy Conduction - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.
RPC - system poprawiający zgodność fazową głośników. Technologia realizowana za pomocą komputerowej optymalizacji zwrotnicy oraz firmowym filtrom na zwrotnicy głośnikowej. System filtrowania oparto o wysokiej klasy elementy: niskoindukcyjne ceramiczne rezystory, polipropylenowe kondensatory
Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić: